Amazon Island
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować. 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Pigułka

Go down 
AutorWiadomość
Gongji
Kapitan drużyny siatkarskiej
Kogucik

Gongji

Wzrost i waga : 191 cm / 74 kg.
Data rejestracji : 03/08/2014
Liczba postów : 94

Pigułka Empty
PisanieTemat: Pigułka   Pigułka EmptyPią Lis 14, 2014 2:36 pm

Pigułka PCFG3wW

Temat będący krótkim podsumowaniem najważniejszych informacji o wyspie i akademii, dla wszystkich leni i leniwców, które niespecjalnie mają ochotę czytać wszystkie tematy z leksykonu, lub starszych użytkowników, którzy chcą sobie odświeżyć pewne fakty przed stworzeniem multikonta. Spis pytań będzie uzupełniany, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.
Lekturę tematu bardzo polecamy osobom piszącym KP.


 1. Czym jest Accademia di Santa Maria?
  Ekskluzywną szkołą dla dziewcząt z całego świata, która ma je wychować z dala od negatywnego wpływu zdemoralizowanego świata. W szczególności mężczyzn. Z tego powodu na wyspie na próżno szukać jakiegokolwiek samca.

 2. W ogóle nie ma tutaj mężczyzn?
  W ogóle. Jedynym wyjątkiem jest pracujący dla właścicieli wyspy inspektor, ale ma on surowy zakaz wchodzenia w kontakty z uczennicami. I jest monitorowany dwadzieścia cztery godziny na dobę.

 3. A gdyby ktoś się przebrał?
  Jeśli tylko ukryje to podczas gruntownych badań, które musi przejść każda mieszkanka wyspy (w ramach wczesnego wykrywania chorób wszelkich), a wchodzą w to badania ginekologiczne - droga wolna. A trudno dać łapówkę ludziom, którzy z własnej kieszeni kupują całą wyspę.


  Tak, to znaczy, ze odpowiedź brzmi "nie".

 4. Gdzie znajduje się ta wyspa?
  Wyspa Świętej Marii znajduje się na Morzu Śródziemnym, na szerokości geograficznej zbliżonej do Sycylii. Wystarczająco daleko od kontynentu i innych wysp, żeby imigracja i emigracja była praktycznie niemożliwe. A trzeba wspomnieć, że wyspa jest strzeżona jak małe państwo.

 5. Kto właściwie tutaj rządzi?
  Inwestorzy. Ludzie, którzy dzięki własnym wpływom i dochodom umożliwili stworzenie tak odizolowanej od świata, surowej placówki, jaką jest Accademia di Santa Maria. Chociaż tylko dyrektorka akademii mieszka na wyspie, wszyscy stale monitorują życie na wyspie i pełnią rolę swoistego sejmu i senatu.

 6. Jak się tutaj dostać?
  Każda uczennica na wyspie uczęszcza do Akademii od pierwszej klasy szkoły podstawowej - czyli szóstego roku życia. Egzamin składa się z dwóch części i można do niego podejść na trzy sposoby: przez internet, listownie, oraz w budynku włoskiej ambasady, o ile taka znajduje się w danym kraju. Dziewczęta, które zdają test kompetencji są następnie odwiedzane przez przedstawiciela szkoły, który sprawdza, czy nie oszukiwały podczas pisania egzaminu, oraz sprawdza, czy dziecko psychicznie wytrzyma tak diametralną zmianę środowiska. Zapisy otwierają się w maju, kończą w lipcu, a w sierpniu rozsyłane są oficjalne zaproszenia do tych, którym udało się zakwalifikować. We wrześniu rozpoczyna się rok szkolny i ich długie życie na wyspie.

 7. Nie ma innej opcji?
  Nie, tylko w ten sposób można się tutaj znaleźć. Jedynym wyjątkiem jest Transfer - wyjątkowa uczennica, która ze względu na specyficzną sytuację została przyjęta do Akademii dopiero w liceum.

 8. A przejazd nielegalny?
  Władze wyspy i szkoły prowadzą bardzo dokładny rejestr mieszkańców i nie ma możliwości, żeby ktoś przedostał się tutaj bez ich wiedzy.

 9. Jak wygląda sprawa z wyjazdami?
  Uczennice mają prawo opuścić wyspę w trakcie wakacji, by odwiedzić rodzinę, lub po prostu zmienić otoczenie, nawet na te dwa miesiące. Żadna uczennica, która nie ukończyła liceum lub studiów nie ma jednak prawa opuścić wyspy na stałe, taką opcję mają tylko te dziewczęta, które swoją edukację skończyły. Możliwe są też wyjazdy na międzynarodowe konkursy i zawody sportowe, na które częśto wyjeżdżają członkinie drużyn i specjalistycznych klubów.

 10. A święta?
  Wyjazd wciąż łączy się z tonami papierkowej roboty i dokładną kontrolą graniczną przy wyjeździe i wjeździe na wyspę, ale wywalczenie przepustki jest w tym czasie zdecydowanie łatwiejsze. Chyba, że uczennica sprawia problemy, lub jej oceny są poniżej dopuszczalnej średniej. Wtedy nie dostanie pozwolenia na wyjazd, dopóki nie poprawi swojej sytuacji naukowej.

 11. Czy można zaprosić rodzinę na wyspę?
  Nie jest to niemożliwe, ale wiąże się z toną papierkowej roboty, jest możliwe tylko w trakcie wakacji, najdłuższa wizyta może trwać dwa tygodnie, a mężczyźni są kontrolowani jak kryminaliści - dostają nawet specjalne opaski na nadgarstek z wmontowanym nadajnikiem GPS. Z tego powodu niewiele rodzin decyduje się na odwiedziny.

 12. Czy za naukę tutaj się płaci?
  Nie. Dziecku w momencie przyjęcia zapewniane jest wszystko, co potrzebuje, rodzina nie ponosi dodatkowych kosztów. Kiepska sytuacja finansowa rodziny jeszcze nigdy nie przeszkodziła żadnej uczennicy - i nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja miała się zmienić.

 13. Czyli pochodzenie nie ma znaczenia?
  Nie. Liczy się egzamin kompetencji i wyniki testów psychologicznych. Każdy ma szansę, niezależnie od warstwy społecznej.

 14. Ale jak się tutaj żyje?
  Językiem urzędowym jest angielski (którego intensywny kurs przechodzi się w pierwszej klasie, jeśli nie posługuje się nim płynnie), a walutą euro. Większość tutejszych sklepów i restauracji należy do firm inwestorów, jak również znanych marek, które stać na wykupienie terenu pod sklep. Poza tym możliwe są zakupy przez internet, a wszelkie produkty są tutaj importowane jak w do innych krajów, więc życie tutaj niewiele różni się od tego, które prowadziłoby się chociażby w Dublinie. Poza tym, że tutaj mamy więcej czystego powietrza, a wszystko jest zadbane i eleganckie - w końcu to własność prywatna.

 15. Skąd dzieci z podstawówki mają pieniądze?
  Każda uczennica dostaje od szkoły miejsce zamieszkania i "kieszonkowe", które umożliwia im przetrwanie na wyspie bez potrzeby rezygnowania z drobnych przyjemności. Podwyżkę dostaje się przy dobrych wynikach w szkole, zajmowaniu wysokich miejsc w zawodach sportowych, lub aktywnym braniu udziału w życiu szkoły. Uczennice pełnoletnie mają też możliwość znalezienia normalnej pracy zarobkowej na wyspie.

 16. Powiedzmy, że jakaś uczennica jest agresywna, albo łamie szkolne zasady...
  W takich przypadkach nie ma litości. Kary mogą się diametralnie różnić, od zakazu brania udziału w zajęciach pozaszkolnych, przyznaniu stałego opiekuna (niezależnie od wieku), obcięciu wypłat szkolnych, na wydaleniu z wyspy kończąc.

 17. A sama szkoła? Jak wygląda?
  Zaawansowana technologia, współpraca najlepszych architektów z całego świata, stały dopływ gotówki na utrzymanie i mała armia, która dba o to, żeby szkoła każdego dnia wyglądała jak świeżo spod igły... Nie jest to przeciętna stulatka z czasów PRL-u, a majstersztyk ociekający elegancją i bogactwem, ale w nowoczesnej interpretacji. Sceptycy twierdzą, że gdyby sprzedać cały znajdujący się tutaj nowoczesny sprzęt, za uzyskaną sumę można by pozbyć się głodu w Afryce, ale...
  Nie, w sumie to prawda.

 18. Same kobiety... To jak to wygląda ze związkami?
  Mieszkanki wyspy - uczennice, pracownice szkoły i zatrudnione w mieście bez wyjątków - zazwyczaj wiążą się z innymi kobietami, a inne... Cóż, zawsze jest sport i zakupy internetowe, prawda?

 19. I można tak kupić sobie wszystko?
  Oczywiście, że nie. Szkoła silnie cenzuruje internet, żeby przypadkiem niewinne oczy nie zobaczyły rzeczy, które uważane są za nieprzyzwoite, to samo dotyczy zakupów. Narkotyki, dopalacze, broń konwencjonalna, broń chemiczna, pornografia, zabawki erotyczne, niebezpieczne oprogramowania - na czarnej liście dyrekcji znajduje się wiele pozycji.

 20. No to jak? Nie można sobie kupić świerszczyka?
  Można, na wyspie są miejsca, do których wpuszczane są tylko pełnoletni, ale jeśli chce się szukać rzeczy nieprzyzwoitych w internecie, trzeba zainwestować w Antygonę.

 21. Antygonę?
  Specjalnie napisaną przez absolwentki Akademii przeglądarkę internetową, która oszukuje cenzurę. Jej istnienie jest solidarnie trzymane w tajemnicy, a płytę z programem można kupić pod ladą co tydzień w innym miejscu zarządzanym przez absolwentki.

 22. Jakie są barwy szkoły?
  Biel i złoto. Inwestorzy interpretują je jako "niewinność i szlachetność", ale większość zainteresowanych uznaje, ze zestaw jest dość pretensjonalny. Ale co można poradzić?

 23. Gdzie pojawiają się te barwy?
  Głównie na oficjalnych strojach drużyn sportowych i wszelkiego typu szkolnych gadżetach - torbach, notesach, koszulkach, czapeczkach - jeśli na czymś można nakleić logo szkoły, będzie to sprzedawane na wyspie._ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Pigułka DZmZOvy
KP // GŁOS // TEMAT // INFORMACJE // TELEFON // STRÓJ // POKÓJ
Powrót do góry Go down
https://amazonisland.forumpl.net
 
Pigułka
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Amazon Island :: ORGANIZACJA :: L E K S Y K O N-
Skocz do: