IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 Shivali Kapoor

Go down 
AutorWiadomość
Shivali
Pedagog szkolny
Córa Bollywoodu

Shivali

Wzrost i waga : 170cm/57kg
Data rejestracji : 13/11/2014
Liczba postów : 7

Shivali Kapoor Empty
PisanieTemat: Shivali Kapoor   Shivali Kapoor EmptySob Lis 22, 2014 9:04 pm
~ D A N E     P E R S O N A L N E ~
Imię i nazwisko: Shivali Kapoor

Przezwisko: Shiva – zdrobnienie, które bardzo ją drażni. Pewnie przez takie samo brzmienie, jak imię jej brata. Preferuje więc, gdy mówią na nią Shi, choć tak naprawdę woli być nazywana pełnym imieniem.

Wiek: Dwadzieścia pięć.

Pochodzenie: Jej rodzina mieszka w małym domu nad brzegiem Gangesu w Varanasi - najświętszym mieście w całych Indiach.

Grupa: Personel

Ranga: Pedagog Szkolny, Córa Bollywoodu
Kiedy Shivali miała sześć lat, ojciec zabrał ją do włoskiem ambasady w New Delhi. Tam zdała jeden z pierwszych odbywających się egzaminów wstępnych do Akademii Świętej Marii i niebawem przeniosła się na wyspę, jako uczennica. Tam przechodziła z klasy do klasy z całkiem dobrymi ocenami, a gdy skończyła liceum postanowiła pójść na studia. Dobrze wiedziała, że w Indiach będzie jej ciężko zostać studentką, a już na pewno obciąży to jej rodziców. Z tego względu postanowiła kontynuować naukę na wyspie Amazon. Wybrała kierunek pedagogiczny, gdyż zawsze była dobrą opiekunką młodszych uczennic i wiązała przyszłość z wychowywaniem. Po pięciu latach ciężkich studiów musiała zdecydować, co dalej. Gdy jej najlepsza przyjaciółka – Jo, zdecydowała się zostać na wyspie i zacząć pracę jako higienistka w Akademii, postanowiła zrobić to samo i przyjęła propozycję pracy jako pedagog szkolny. Stwierdziła bowiem, że na wyspie będzie miała lepsze warunki życia, niż w Indiach, do których wracać nie chciała.

Miejsce zamieszkania: Dzielnica mieszkalna


~ R O D Z I N A ~
Niezbyt bogata, za to bardzo liczna. Należą do kasty Ahir, w której skład wchodzą pasterze i mleczarze. Ojciec po wielu latach pracy z trzodą dorobił się własnej mleczarni, którą w przyszłości odziedziczy najstarszy z synów. Matka po ślubie przejęła pieczę nad domem, podczas gdy mąż mógł oddawać się pracy. Należy dodać, że ich małżeństwo było aranżowane przez rodzinę, zgodnie z tradycją. Idąc endogamicznym sposobem tworzenia związków, dziadkowie Shivali postanowili nie plamić rodziny krwią innej kasty i zeswatali ze sobą kuzynów. W Indiach nie było to niczym niezwykłym, choć Shi stara się unikać rozmów na ten temat. Zwłaszcza ze swoimi europejskimi koleżankami.

Amar Kapoor (49l.) – Postawny i całkiem przystojny mężczyzna będący głową rodziny Kapoor. To od niego zależą wszystkie ważne decyzje i nie można go lekceważyć. Jest dosyć oschły i przede wszystkim, bardzo dba o dyscyplinę panującą w jego domu. Dużo czasu poświęca pracy, dzięki czemu udało mu się otworzyć własny interes. W przyszłości przekaże go najstarszemu synowi, który jest jego ulubieńcem. Shivali zawsze miała wrażenie, że jej bracia są lepiej traktowani przez ojca, lecz jak się potem okazało, wiele zrobił i dla niej. Sam udział w egzaminie wstępnym do Akademii Świętej Marii był właśnie jego pomysłem. Amar wiedział, jaki jest status społeczny kobiet w Indiach a także, że nie stać go na zapewnienie dobrej przyszłości córce. Żal mu było też zmarnować talent dziecka, który przejawiał się od najmłodszych lat. Dziewczyna traktuje go więc z należytym szacunkiem i gdy tylko odwiedza rodziców zawsze staje się pokorną córeczką, która spełnia każde polecenie taty.

Amita Kapoor (45l.) – Czwarta córka starego rolnika, który nigdy nie dorobił się potomka płci męskiej. Od najmłodszych lat uczona była wszystkich obowiązków domowych, a także szacunku i uległości wobec mężczyzn. W wieku szesnastu lat zaaranżowano jej małżeństwo z dalekim kuzynem ze strony matki. Od tej pory stała się żoną, panią domu i przede wszystkim – matką. Urodziła łącznie piątkę dzieci i z każdego jest wyjątkowo dumna, choć do jej ulubieńców zalicza się przede wszystkim Shivali, jako jedyna córka. Zawsze bardzo o nią dbała i chciała, by jej życie było lepsze. Choć mentalność nie pozwalała jej sprzeciwić się mężowi, bardzo często broniła swojej córki i gdy ta wyjechała do Akademii Świętej Marii, bardzo za nią tęskniła. Synów traktuje jak każda matka – rozpieszcza i przede wszystkim kocha, lecz podobnie do męża, strzeże dyscypliny.

Akash Kapoor (29l.) – Pierworodny syn Amara i Amity. Najstarszy z całego rodzeństwa, jednocześnie czujący ogromne poczucie odpowiedzialności za rodzinę. W przyszłości ma odziedziczyć majątek po rodzicach i stać się kolejną głową rodu Kapoor. Bardzo spokojny, ale i surowy mężczyzna, który jak dotąd poświęcał się tylko pracy. W ostatnim czasie rodzice zaczęli szukać mu żony, by przygotować go do podtrzymywania linii krwi Kapoorów. Odrobinę oschły i z pozoru nieczuły. Pod maską zimnego typa kryje się jednak dobry brat, który bardzo troszczy się o swoje rodzeństwo, a przede wszystkim o jedyną siostrę, jaką ma. Wiele razy sprzeciwiał się ojcu, by ułatwić życie swoim bliskim. Choć jest bardzo zżyty z Amarem, sercem cały czas jest przy Amicie i tylko jej jest bezwzględnie posłuszny. Nie powie tego na głos, ale cieszy się z obecnego życia Shivali.

Rakesh Kapoor (27l.) – Drugi z braci, urodzony tylko dwa lata po Akeshu. Jest dosyć wysokim i przystojnym mężczyzną, który jak dotąd jedynie bawił się kobietami. Nawet przez chwilę nie pomyślał o zakładaniu rodziny, czy chociaż jakimś długotrwałym związku. Jest potwornie oschły i nie należy do najmilszych. Kobiety są dla niego jedynie rozrywką i żadnej nie traktuje poważnie. Matkę, o ile szanuje jako swoją rodzicielkę, nie ma zamiaru wypełniać jej rozkazów. Podobnie podchodzi do Shivali, która zawsze była dla niego utrapieniem i jedyne, do czego była mu potrzebna, to opieka nad domem. Do tej pory nie potrafi zrozumieć ścieżki, jaką podążyła jego siostra. Uważa, że powinna skończyć te całe zabawy w bycie panią pedagog i znaleźć swoje miejsce w Indiach, u boku bogatego męża, którego wybraliby jej rodzice. Pracuje w Złotej Świątyni, gdzie modli się i składa hołd bogowi Śiwie Wiśweśwarze.

Shiva Kapoor (25l.) – Brat bliźniak Shivali, starszy od niej jedynie o siedem minut. W przeciwieństwie do starszego rodzeństwa, jest bardzo otwartym i pogodnym chłopakiem. Dla matki i siostry jest w stanie zrobić wszystko, a one wiele potrafią mu wybaczyć. Z pozoru hałaśliwy i odrobinę głupkowaty, w sytuacjach kryzysowych jest niezastąpiony. Jak to często z bliźniakami bywa, Shivali i Shiva są swoimi przeciwieństwami i często sobie dokuczają. Mimo to, chłopak jest jedyną osobą, której dziewczyna potrafi się wyżali. Jako jedyny także zna prawdę o jej orientacji seksualnej i nie ma z tym żadnych problemów. Choć tęskni za siostrą, cieszy się z jej decyzji. Uważa, że choć nie może jej zapewnić dobrobytu sam, dzięki wyspie Amazon ma ona możliwość życia w naprawdę dobrych warunkach, o jakich w Indiach mogłaby jedynie śnić. Pracuje z turystami, oprowadzając ich po całym świętym mieście. Niebawem ma się ożenić z córką handlarza, najlepszego przyjaciela ojca. Gdy byli mali, bawili się całą trójką nad rzeką i Shivali bardzo cieszy się z faktu, iż Lakshmi stanie się częścią ich rodziny.

Devdas Kapoor (15l.) – Najmłodszy z rodzeństwa, jeszcze uczący się chłopaczyna. Pomiędzy nim, a starszymi braćmi jest spora różnica wieku, dlatego nikt w rodzinie nie traktuje go zbyt poważnie. Kiedy Shivali dostała się do Akademii miał zaledwie dwa lata, dlatego też jego więź z siostrą jest dosyć powierzchowna i nie są ani trochę ze sobą zżyci. Widują się bardzo rzadko, jedynie gdy dziewczyny przyjeżdża do domu na święto Śiwaratri w marcu bądź na czas zbiorów w sierpniu. Chłopak planuje zostać w przyszłości lekarzem, więc ku uciesze matki, bardzo dużo się uczy. Należy dodać, iż jest on oczkiem w głowie Amity, a Shivali się tylko z tego śmieje. Choć kocha Devdasa, jak każdego ze swoich braci. Chłopak jest sympatyczny i ambitny, co dziewczyna bardzo w nim ceni i podziwia.


~ W Y G L Ą D ~
Chciałoby się powiedzieć, iż Shivali nie wyróżnia się niczym w tłumie dziewcząt zamieszkujących wyspę. Rzeczywistość jest jednak inna, a sam kolor skóry kobiety daje się zauważyć z daleka. Jako rodowita hinduska obdarzona została dużo ciemniejszą karnacją, podchodzącą pod odcień śniady. Dzięki temu wcale nie tak łatwo ujrzeć na jej ciele siniaki bądź innego rodzaju otarcia. Cały czas jej skóra tryska delikatnością i kobiecym pięknem i w przeciwieństwie do swoich rodaczek, nie stosuje żadnych kremów wybielających.
Sylwetkę ma zgrabną, co zawdzięcza ćwiczeniom, które wykonuje od bardzo dawna. Nie należy do wysokich, ale nie jest też potwornie niska – mierzy całe sto siedemdziesiąt centymetrów, a waży przy tym jedynie pięćdziesiąt siedem kilo. Sprawia to, że uchodzi za bardzo chudą, której wystają żebra. Shivali wiele razy próbowała przytyć, bo sama zdaje sobie sprawę, że ani to zdrowe, ani ładne – jednak nigdy jej się to nie udało. Nogi ma długie, lecz bardzo szczupłe. Podobnie sprawa wygląda z rękoma i dłońmi, lecz dziewczyna nic na to nie może poradzić.
Wcięcie w talii i ładnie zarysowane, wąskie biodra podkreślają jej urodę, lecz zdecydowanie nie zostały stworzone do rodzenia dzieci. Podobnie z resztą sprawa przedstawiała się z biustem, którego u niej prawie w ogóle nie widać. Kobieta od trzeciej klasy gimnazjum nie zmieniła rozmiaru stanika z miseczki A na żadną wyższą. Szczerze mówiąc, jest to spory kompleks Shivali, jednak stara się nie dać tego po sobie poznać.
Mimo tego, wielu mogłoby nazwać ją prawdziwą pięknością. Hinduski na całym świecie znane są ze swojej urody i Shivali naprawdę wpisuje się w ten stereotyp całą sobą. Poza piękną skórą i sylwetką, dziewczyna może pochwalić się pięknymi, zadbanymi włosami, które gdy są rozpuszczone sięgają ziemi. Zazwyczaj jednak zaplata je w warkocz i ozdabia złoto-czerwonymi dodatkami rodem z Indii. Do czerni włosów idealnie pasuje piwny odcień oczu, skrytych pod długimi rzęsami, które bardzo często podkręca. Ma delikatne rysy twarzy, mały nos i pełne usta, zawsze pomalowane chociażby błyszczykiem. Kobieta bowiem nie stroni od malowania się i podkreślania naturalnego piękna, jakie w sobie kryje. Na czole zawsze nosi czerwone bindi, które zgodnie z tradycją jest oznaką jej zależności wobec mężczyzny, którym obecnie jest jej ojciec.
Styl ubioru również zaczerpnęła z Indii. Kocha się w złocie i czerwieni, więc najczęściej w takich właśnie kolorach można ją zobaczyć. Najczęściej nosi sari – strój bez którego żadna hinduska by się nie obyła. Odkrywa on jej brzuch, który zgodnie z zasadami mody indyjskiej jest przekuty i ozdobiony dosyć pokaźnym kolczykiem. Podobnie jest z uszami, w których zawsze coś się świeci. Delikatne buty, najczęściej baleriny również ozdobione złotem, a do tego chusta przepasana przez ramiona. Należy pamiętać, że Shivali zawsze jest zadbana i przygotowana na każdą sytuację.


~ C H A R A K T E R ~
Shivali to przede wszystkim kobieta spokojna, charakteryzująca się stabilnością emocjonalną. Rzadko kiedy wpada w panikę, bądź złość, a już na pewno nie dzieje się to nagle, bez ostrzeżenia. Umie słuchać innych i zawsze służy dobrą radą. Odkąd pamięta chciała pomagać ludziom i pewnie dlatego została pedagogiem. Nigdy nikogo nie ocenia, zawsze wysłuchuje do końca i stara się wesprzeć każdego, kto przyjdzie do niej z potrzebą. Działa harmonijnie, nigdy nie wywołując niepotrzebnych spięć i starć. Unika chaosu niczym ognia, zawsze wszystko musi mieć uporządkowane. Należy do ludzi lubianych, pogodnych i sympatycznych. Dużo się uśmiecha i zawsze służy dobrą radą. W sytuacjach krytycznych, gdy naprawdę nie może pomóc, chociaż poklepie po ramieniu i doda otuchy. Bardzo cierpi, gdy widzi, że ktoś potrzebuje pomocy, a ona nie może mu jej udzielić.
Kocha zwierzęta i najchętniej uratowałaby wszystkie znajdy, jakie staną jej na drodze. W szczególności pała miłością do psów, choć koty również mają szczególne miejsce w jej sercu. Do wszystkiego bardzo się przywiązuje, zwłaszcza do ludzi, którzy zdają się być jej bliscy. Nie ma może zbyt wielu przyjaciół, ale ci którzy zyskali to miano są dla niej całym światem. Oddałaby za nich własne życie i nie pozwoliła ich skrzywić za wszelką cenę. Shivali należy do ludzi uczciwych, którzy nie potrafią kłamać i chachmęcić. Jest przy tym także bardzo ufna, co sprawia, że jest wykorzystywana. Niemniej jednak, za każdym razem podchodzi do ludzi tak samo – z nadzieją i zaufaniem.
Kieruje się racjonalizmem, starając się zagłuszać własne odczucia. Najpierw myśli – potem robi. Oto jej dewiza życiowa, której skrupulatnie się trzyma. Bywa dziecinna, ale tylko gdy znajduje się w towarzystwie bardzo bliskich osób. Nazywają ją dobrym mediatorem, gdyż ma talent do rozstrzygania sporów. Zawsze podchodzi do konfliktu z dwóch stron, nigdy nie opowiada się po jednej z nich.
Skromność to główna cecha hinduski, którą wyniosła z domu. Według niej kobieta powinna być pewna siebie, lecz nie wychylać się z tłumu. Zawsze dopasowuje się do sytuacji, a także pozwala się zdominować. Nie żąda atencji, woli pozostawać w cieniu. Jest dobrym obserwatorem i dzięki temu zawsze wie, jak postąpić w danej sytuacji. Nie została nauczona odmawiania, wręcz przeciwnie. Zawsze na wszystko się zgadza, a słowo „nie” nie chce przejść jej przez gardło.
Do każdej sytuacji podchodzi optymistycznie, niezależnie od jej powagi. Nie ważne, czy chodzi o zwykłe zawody szkolne, czy może o coś poważniejszego. Zawsze będzie twierdziła, że wszystko skończy się dobrze. Bywa urocza i słodka, ale nie do przesady. Cechuje ją poczucie humoru, które udziela się wszystkim i dzięki temu rozmowy, w których bierze udział zawsze toczą się w sposób przyjemny i miły. Zdarza jej się być upartą w niektórych sprawach, zwłaszcza dotyczących jej problemów. Jest na nie mało wrażliwa i sprawia to, iż wszyscy bliscy martwią się o nią podwójnie. Pozbawiona jest więc egoizmu, co w tym przypadku jest dosyć zgubne. Chętnie oraz szybko wybacza i zapomina błędy innych ludzi akceptując ich takimi, jacy są, a przy okazji powodując, że sami zaczynają siebie lubić. Nigdy nie osądza innych, akceptuje odmienne punkty widzenia i zachowania.
Należy do osób bardzo porządnych i obowiązkowych. Gdy ma do wykonania jakąś pracę, nie liczy się nic innego, dopóki jej nie skończy. Kiedy komuś coś obieca, poruszy niebo i ziemię, by tego dopełnić. Jednak gdy ma ochotę na zabawę i chce się dobrze bawić - zawsze znajdzie ku temu okazję i sposób na zrelaksowanie się.
Nie spieszy się jednak z podejmowaniem decyzji i bywa bardzo niezdecydowana. Wybór mebli, ubrań czy zwykłego lunchu może trwać wieki i irytować wszystkich wokół. Ignoruje własne problemy, udając że wcale nie istnieją. Jest bardzo wrażliwa na krytykę ze strony innych i wszystko bierze do siebie. Sprawia to dosyć spore problemy z pewnością siebie, zwłaszcza gdy słowa te padają z ust najbliższych jej osób. Działa schematycznie i dąży do zachowania poczucia bezpieczeństwa, którym jest wytyczona przez nią ścieżka. Nie lubi więc, gdy coś dzieje się nie po jej myśli. Przerażają ją i przytłaczają wszelkie „nowości”, które mogą zburzyć istniejący stan rzeczy.
Jeżeli chodzi o związki – Shivali oczekuje całkowitego oddania i jedności z partnerką. Oddaje całą siebie, lecz liczy na to samo w zamian. Wszelkiego rodzaju układy, w których pojawiają się osoby trzecie nie wchodzą w grę. Nawet jeżeli kogoś kocha, nie jest w stanie zgodzić się na takie rzeczy. Mimo to, gdy już znajdzie jedną jedyną, będzie jej oddana. Nawet jeżeli ta nie odwzajemniałaby jej uczuć. Swoją orientację seksualną odkryła w pierwszych klasach liceum i dość dużo czasu zajęło jej zaakceptowanie siebie. Obecnie jednak nie ma z tym problemu, choć nie rozgłasza tego na prawo i lewo. Woli pozostawić to dla siebie, bądź swoich przyjaciół.
W wolnym czasie Shivali lubi się obijać. Zazwyczaj przychodzi wtedy do swojej najlepszej przyjaciółki – Jo i razem z nią pije rum, bądź inny trunek. Rozmawiają wtedy o wszystkim, wygadują się sobie, a czasem nawet… śpiewają. Są to chwile, które kobieta wspomina bardzo dobrze i choć robi dużo zawstydzających rzeczy, ani jednej nie żałuje.
Rodzinę traktuje jak świętość i jest oddana każdemu z jej członków. Nauczona została całkowitego posłuszeństwa wobec mężczyzn i dlatego każde słowo ojca bądź braci jest dla niej świętością. Matkę kocha ponad życie i zawsze jej pomaga. Bardzo chciałaby częściej spędzać z nimi wszystkimi czas, zwłaszcza z Shivą, lecz praca jej na to nie pozwala.

Wady:

 • Jest uzależniona od alkoholu, w szczególności od rumu. Nie jest może pijaczką, ale nie wyobraża sobie dnia bez odrobiny tego trunku.
 • Bywa dziecinna, zwłaszcza gdy popije sobie z Jo.
 • Jest naiwna i zbyt ufna.
 • Bywa uparta.
 • Brak asertywności.
 • Cierpi na arachnofobię.

Zalety:

 • Kocha zwierzęta.
 • Stara się wszystkim pomagać.
 • Szczyci się uniwersalnym poczuciem humoru.
 • Umie rozstrzygać praktycznie wszystkie rodzaje konfliktów.
 • Łatwo nawiązuje kontakty z innymi ludźmi.


~ D O D A T K O W E ~
Urodziny: 01.06.
Znak zodiaku: Bliźnięta
Grupa krwi: 0 Rh-
Ulubiony kolor: Czerwień i złoto
Ulubiony kwiat: Chryzantema
Ulubione jedzenie: Wszystko, co ugotuje jej mama
Ulubiony typ muzyki: Klasyczna indyjska
Ulubiony rodzaj filmu: Bollywood
Sport, który uprawia: Taniec brzucha
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://irysek.tumblr.com/
Gongji
Kapitan drużyny siatkarskiej
Kogucik

Gongji

Wzrost i waga : 191 cm / 74 kg.
Data rejestracji : 03/08/2014
Liczba postów : 94

Shivali Kapoor Empty
PisanieTemat: Re: Shivali Kapoor   Shivali Kapoor EmptySob Lis 22, 2014 9:24 pm

Shivali Kapoor U8H3nbS

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Shivali Kapoor DZmZOvy
KP // GŁOS // TEMAT // INFORMACJE // TELEFON // STRÓJ // POKÓJ
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://amazonisland.forumpl.net
 
Shivali Kapoor
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Amazon Island :: SPIS POSTACI :: P O S T A C I E-
Skocz do: